Samsung TECHWIN - rast a inovácie pokračujú pod novým názvom

Spoločnosť Samsung Techwin Europe Limited pôsobí od 1. apríla 2016 pod novým názvom Hanwha Techwin Europe Limited.Samsung Techwin

Samsung tvorí až 78 rozličných sesterských spoločnosti ktoré pôsobia v rôznych oblastiach, ako napr. finančné služby, informačné technológie, ťažký priemysel, bezpečnostné a obranné technológie, strojárstvo, stavebníctvo a mnoho ďalších.

Spoločnosť Samsung Techwin zastrešuje práve oblasť zbraňových, obranných a bezpečnostných technológii. V našej ponuke môžete nájsť produkty zo série WiseNet spoločnosti Techwin z oblasti bezpečnostných kamerových systémov. Tieto výrobky patria k tomu najlepšiemu čo je dostupné na trhu CCTV systémov a využívame ich pri realizácii tých najväčších a najnáročnejších projektov. V tomto roku sa spoločnosť Techwin  stala súčasťou „Hanwha Defense Systems“ skupiny Hanwha Group.

Hanwha_Techwin


Hanwha Group

Hanwha Group bola založená v roku 1952 a patrí k 10 najväčším podnikateľským subjektom v Južnej Kórei s globálnou sieťou 251 pobočiek pôsobiacich v oblasti stavebníctva, strojárstva, chemického priemyslu, obranných a bezpečnostných technológii, finančných služieb a solárnych energii. Spoločnosť Hanwha patrí medzi 500 najväčších spoločnosti sveta z hľadiska tržieb v zozname "Global 500 Companies" magazínu Fortune. V máji 2016 sa súčasťou Hanwha Group stala „Hanwha Defense Systems“ ktorá zastrešuje: protilietadlové zbraňové systémy, delostrelectvo, tzv. presné zbrane, kontrolné a riadiace systémy, prieskumné a monitorovacie systémy (Hanwha Corporation, Hanwha Techwin, Hanwha Thales)


Čo sa zmení?

Čo znamená táto zmena pre našich zákazníkov, ktorí už využívajú alebo plánujú inštalovať produkty Samsung Techwin? Dôjde k zmene názvu (Hanwha Techwin), inovácie , kvalita a spoľahlivosť produktov ostanú rovnaké. To isté platí pre továrne, predajné spoločnosti a obchodných partnerov ktorí sa nemenia. Hanwha Techwin bude naďalej ponúkať najvyššiu hodnotu v profesionálnych bezpečnostných a monitorovacích systémoch. Významnou zmenou je, že došlo k nárastu investícii do vývoja a výskumu čo sa už v blízkej budúcnosti prejaví na rozšírení aj našej ponuky o nové bezpečnostné produkty a riešenia.

 

Novinky

Spoločnosť Hanwha Techwin prináša už v tomto roku viaceré novinky a zaujímavé riešenia v oblasti bezpečnostných kamerových systémov. Niektoré sú už dostupné v našej ponuke (napr. WiseNet HD+) a ďalšie pribudnú čoskoro.


WiseNet HD+

Podstatou WiseNet HD+ je technológia AHD ktorá umožňuje prenos rozlíšenia 1080p Full HD po koaxiálnej aj UTP kabeláži. Kvalita obrazu je tak plne porovnateľná s IP kamerou v rozlíšení 2MP. Toto riešenie je veľmi výhodné pre užívateľov, ktorí chcú modernizovať svoj starší analógový systém, ale nie sú ešte pripravení prejsť na IP systém. 

Pre užívateľa, ktorý chce modernizovať svoj starý analógový systém je WiseNet HD+ ideálna voľba, výhodou okrem cenovej dostupnosti a neporovnateľne lepšej kvality obrazu  je aj možnosť inovovať systém postupne. Koncový užívateľ si potrebuje zakúpiť iba záznamové zariadenie WiseNet HD+ na ktoré je možné taktiež pripojiť už používane staršie analógové kamery. Samotné kamery potom môže inovovať postupne, podľa potreby takže nie je potrebná príliš veľká jednorazová investícia.

Funkcie kamier WiseNet HD+

 • Snímanie a prenos záznamu s 1080p Full HD rozlíšením cez koaxiálny kábel
 • Prenos obraz s nulovou latenciou na vzdialenosť až 500 metrov
 • Plug & Play - stačí iba pripojiť, žiadne enkódery, konvertory ani switche
 • Funkcia Deň a noc
 • Technológia pre potlačenie šumu SSNRIV
 • Duálne napájanie
Funkcie digitálnych videorekordérov WiseNet HD+
 • Simultánne nahrávanie na všetkých kanáloch v reálnom čase
 • Multistreaming v prostredí siete
 • Podpora smartphonov (Android a iOS)
 • Voliteľná šírka pásma až do 64 Mb/s
 • Podpora zvuku
 • Výstupy HDMI a VGA
Všetky kamery sú vybavené funkciou "Deň a noc" s integrovaným infračerveným filtrom. Taktiež je k dispozícii detekcia pohybu, duálne napájanie a SSNRIV, najnovšia generácia technológie "super redkukcie šumu" od Samsungu. SSNRIV potlačuje šum vznikajúci pri nedostatočnom osvetlení, takže nedochádza k zdvojovaniu a rozmazávaniu obrazu a taktiež oproti bežným kamerám je možné obmedziť požiadavky na šírku pásma a úložný priestor až o 70%.

Pozrite si našu ponuku systémov WiseNet HD+ WiseNet HD+Séria kamier WiseNet Q

24 kamier z novej série WiseNet Q je vybavených novými funkciami napr. kompresia H.265 a technológiou WiseStream. Táto doplňujúca kompresná technológia dynamicky riadi kódovanie a vyvažuje kvalitu a kompresný pomer vzhľadom k miere pohybu v zábere.
 

Kombináciou kompresie H.265 a technológie WiseStream je možné znížiť nároky na šírku pásma  v porovnaní s momentálne najviac používanou kompresiou H.264 až o 75%. To zaručuje že kamery spoločnosti Hanwha Techwin zo série WiseNet Q patria medzi vôbec najšetrnejšie na trhu pokiaľ ide o nároky na šírku pásma. Kamery sú k dispozícii v 2MP a 4MP verziách. Disponujú technológiou True WDR, detekciou rozostrenia, Hallway View a Lens Distortion Correction (LDC) ktoré zabezpečujú optimálny obraz v každej situácii.

True WDR ponúka široký dynamický rozsah. V niektorých prípadoch nastane problém pri snímaní vybraného priestoru keď sa v zábere nachádzajú príliš svetlé alebo tmavé miesta. Kamera bez WDR si s takýmto problémom nevie poradiť. Technológia True WDR zabezpečuje kvalitný obraz aj pri týchto náročných svetelných podmienkach.

 
Množstvo výrobcov pri svojich produktoch uvádza, že ich kamery disponujú technológiou WDR, pritom však ide iba o tzv. digitálne WDR ktorého možnosti sa v kvalite zobrazenia snímanej sceny s True WDR nedajú porovnávať.

Detekcia rozostrenia dokáže rozpoznať kedy kamera nie je zaostrená. Zaostrenie 4MP modelu zo série WiseNet Q s varifokálnym objektívom  je možné nastaviť aj po sieti čím sa ušetrí čas potrebný na inštaláciu.

Hallway View ponúka možnosť efektívne monitorovať úzke vertikálne oblasti, napríklad chodby, uličky a tunely. Umožňuje kamerám zaznamenávať obraz s pomerom strán 9:16 a 3:4 čo je využiteľné pri vysokých a úzkych priestoroch. Pritom sú minimalizované požiadavky na šírku pásma a úložnú kapacitu.
Hallway View
Lens Distortion Correction (LDC) kompenzuje skreslenie obrazu ku ktorému môže dochádzať pri širokouhlých objektívov.
Lens Distortion Correction
Séria WiseNet Q obsahuje aj ďalšie funkcie ako detekcia pohybu a neoprávnenej manipulácie, duálne napájanie cez PoE a 12V DC, integrovanú úložnú kapacitu zahŕňajúcu sieťové dátové úložisko a 128GB SD, SDHC a SDXC karty. Tieto kamery predstavujú cenovo výhodné bezpečnostné riešenie pre banky, maloobchodné reťazce, kancelárie, dopravu a ďalšie aplikácie.Riešenia "Out of Box"

Hanwha Techwin vybavila IP kamery série WiseNet III množstvom nových a technologicky pokročilých funkcii. Veľa z nich zabezpečí kvalitný obraz bez ohľadu na svetelné podmienky a okolité prostredie. Chipset WiseNet III predstavuje otvorenú platformu a robí z bežného bezpečnostného systému riešenie, ktoré ponúka oveľa väčšiu hodnotu. Veľká výpočtová sila tohto DSP integrovaná do najnovších kamier WiseNet III poskytuje užívateľom bezpečnostných systémov nezanedbateľnú pridanú hodnotu, pretože v kamerách môžu byť spustené špičkové aplikácie, podobne ako napr. vo smartfóne.

 
Pomocou riešenia "Out of Box" získava zákazník nielen kvalitnú bezpečnostnú kameru ale aj doplnkovú video- analytickú funkcia podľa potrieb konkrétnej inštalácie. Tieto funkcie sú predinštalované priamo v kamere čiže je možné ich využiť okamžite. Niektoré z už dostupných riešení sú uvedené nižšie.

Výsledkom technologického partnerstva spoločnosti Hanwha Techwin a Facit je uvedenie nových kamier WiseNet s počítaním osôb a teplotnými mapami.

Kamera s teplotnými mapami SNF-7010/FHM
3MP E-Day&Night Dome IP kamera - FishEye (rybie oko) so záberom 180°/360°, funkciou WDR (120dB)
Kamera SNF-7010/FHM s teplotnými mapami
Kamera WiseNet SNF-7010/FHM s teplotnými mapami dokáže poskytovať v reálnom čase presné informácie o správaní sa zákazníkov v predajniach. Zobrazuje často navštevované miesta z ktorých je možné získať informácie o vzorcoch správania, ktorými sa nakupujúci riadia, vrátane doby ktorú na danom mieste strávia. Vďaka zberu informácii v dlhšom čase môže kamera poskytnúť cenné informácie podporujúce rozhodovanie, napríklad identifikovať miesta v predajni kde príliš nedochádza k aktivite. Čo môže napomôcť pri rozhodovaní o rozmiestnení produktov. Webové užívateľské rozhranie zabezpečí prístup k dátam v reálnom čase. Kameru je možné aj vzdialene konfigurovať tak aby generovala denné, týždenné a mesačné prehľady prostredníctvom FTP alebo emailu.

Kamera s počítaním osôb SND-6084/FPC
2MP Day&Night, WDR, dome IP kamera s VF motorickým objektívom f=3~8.5mm, WDR-100dB 
Kamera SND-6084/FPC s počítaním osôb
Kamera SND-6084/FPC zo série WiseNet III disponuje obojsmerným počítaním osôb. Obchodníci tak môžu merať závislosť medzi pohybom zákazníkov a aktuálnym predajom. Môžu tiež určiť najrušnejšie dni, doby a sezóny, respektíve lepšie zvládať najväčší "nápor" a hromadenie zákazníkov u pokladní. Kameru je možné nainštalovať do rohu miestnosti alebo oproti vchodu pričom bude slúžiť na počítanie osôb aj ako bezpečnostná kamera. Podobne ako pri teplotných mapách aj táto kamera má webové užívateľské rozhranie. To je možné využiť pri monitorovaní počtu zákazníkov v reálnom čase a k zobrazeniu grafov, ktoré zachytávajú aktivitu zákazníkov v priebehu určeného času.

Kamera s rozpoznávaním evidenčných čísel vozidiel SNO-6084RH/ANP 
2MP Day&Night, kamera s IR LED a priechodzím držiakom, VF motorický objektív f=3~8.5mm, WDR-100dB 
SNO-6084RH/ANP rozpoznávanie EČVKamera SNO-6084RH/ANP je výsledkom technologickej spolupráce spoločnosti Hanwha Techwin a Arteco. Kamera využíva široké spektrum funkcii ktorými je vybavený tento 2MP Full HD bullet model SNO-6084RH/ANP. Tie zahŕňajú IR prísvit, funkciu "Defog" a digitálnu stabilizáciu obrazu (DIS), ktoré spolupracujú so softvérom pre rozpoznávanie značiek najnovšej generácie. Užívateľ tak môže neprestajne zaznamenávať, monitorovať a riadiť všetky prechádzajúce vozidlá bez ohľadu na svetelné a poveternostné podmienky.  Kamera môže vygenerovať upozornenie na udalosť keď je rozpoznaná autorizovaná registračná značka. Systém je možné nastaviť tak aby na základe tejto udalosti otvoril alebo uzavrel závoru a odoslal správu o aktivite spolu so snímkou prostredníctvom e-mailu alebo FTP.


V tomto príspevku boli predstavené len novinky, ktoré sú už dostupné a môžete si ich u nás zakúpiť. Mnoho ďalších nových bezpečnostných produktov a riešení spoločnosti Hanwha Techwin je vo fáze vývoja alebo tesne pred uvedením na trh. Ak máte záujem o aktuálne informácie o produktoch spoločnosti Hanwha Techwin ako aj ďalších bezpečnostných systémoch z našej ponuky, môžete sa registrovať na našej webovej stránke prípadne sa prihlásiť na odber noviniek.

REGISTRÁCIA NA GEMTECH.EU
Gemtech - registrácia