Nový sieťový bezpečnostný monitorovací systém pre hraničný prechod na medzinárodnom letisku Moskva-Domodedovo.

Viac ako 400 IP sieťových bezpečnostných kamier od Samsungu bude teraz na hraničnom priechode na najväčšom ruskom letisku monitorovať aktivitu.


Medzinárodné letisko Moskva-Domodedovo leží 42 kilometrov od Moskvy a každý rok ním prejde vyše 30 miliónov pasažierov. V roku 2013 získalo už po štvrtýkrát ocenenie spoločnosti Skytrax za najlepšie letisko vo východnej Európe. Toto prestížne ocenenie odráža nemalé investície, ktoré letisko vynaložilo na zabezpečenie pohodlia svojich cestujúcich.

Všetci pasažieri prechádzajú colnou zónou, kde prebiehajú platby dovoznej dane a kde zamestnanci colných orgánov kontrolujú, či nedochádza k pašovaniu zakázaného tovaru alebo tovaru podliehajúceho dovozným obmedzeniam.

Zamestnanci colných orgánov pre svoju prácu potrebujú tie najkvalitnejšie možné nástroje, ktoré im umožní zaznamenať a predchádzať kriminálnym aktivitám. Preto sa Správa výstavby a prevádzky štátnych pohraničných zariadení Ruskej federácie (Rosgranstroj) rozhodla, že súčasný CCTV systém bude nahradený IP sieťovým bezpečnostným monitorovacím riešením, ktoré dokáže využiť výhody ponúkané najnovšími kamerami s rozlíšením HD.

Kontrakt na inštaláciu nového bezpečnostného monitorovacieho systému získala v tendri vyhlásenom Rosgranstrojem spoločnosť TELROS Integration, jeden z popredných ruských systémových integrátorov. "Sme veľmi radi, že sme dostali príležitosť uzavrieť tak dôležitý a prestížny kontrakt," skonštatoval pán Alexej Savin, technický riaditeľ spoločnosti TELROS Integration. "V rámci partnerstva so spoločnosťou Samsung Techwin Europe sme dokázali navrhnúť cenovo výhodný systém, ktorý zároveň spĺňal aj náročné požiadavky tendra. Pomer cena / výkon kamier od Samsungu je taký, že sme mohli klientovi demonštrovať, že nie je nutné nijako zľaviť na kvalite a pritom môžete kúpiť cenovo prijateľné riešenie. "

Obraz snímaný kamerami je nepretržite monitorovaný pracovníkmi v riadiacom stredisku situovanom v priestoroch hraničného prechodu a zároveň sú všetky záznamy ukladané prostredníctvom serverového systému, ktorý dodal špecialista na nahrávanie videa, ITV. "Bezpečnostný monitorovací systém bol integrovaný so systémom pre riadenie prístupu a ostatnými poplašnými systémami a klient môže využiť kvalitný dôkazový materiál nasnímaný kamerami v maximálnej možnej miere," dodáva pán Savin. "Vďaka softvéru pre monitorovanie videa dodaný vďaka ITV majú pracovníci strediska rýchly prístup k záznamom a môžu overiť, kto vstúpil do vyhradených priestorov."

Medzi kamerami od Samsungu nainštalovanými v colných priestoroch sú aj 1,3megapixelové IP sieťové PTZ dome kamery SNP-5300H s 30x optickým zoomom, ktoré umožňujú detailné sledovanie vzdialených osôb a objektov, bez toho aby dochádzalo k digitalizácii obrazu. Ďalšie nainštalované modely zahŕňajú 3 Mpx Full HD sieťové dome kamery SND-7061, 1,3 megapixelový sieťové interné dome kamery SND-5061 a 2 MP Full HD sieťové antivandal dome kamery SNV-6084 s čipovou sadou WiseNetIII odolné voči fyzickým útokom.